Eutec

Eutec yangın algılama ve söndürme sistemleri Türkiye genel distribütörüdür.

M2 ve M3 motorlu araçlarda kablosuz yangın ve duman algılama sistemi

Kendi kendini denetleyen sistemde aynı zamanda da araç takip sistemi de mevcuttur.

Olumsuzluk halinde  GPS üzerinden aracın koordinatlarını merkezi haberleşmeyi Makine’den makineye kartı ile sağlamaktadır.

Kablosuz olan sistemin aynı zamanda montajı pratik ve kolaydır.Montaj  bir saat süre zarfında tamamlanmaktadır. Sistemin avantajı kablo ve işçilikten tasarruf ve kısa zaman içerisinde aracın tekrar hizmet vermeye devam etmesidir.

Aracın tehlikeli bölmeleri olan Akü bölmesi, Motor,Marş, Manifold, Turboşarj ve ilave ısıtıcılar montajı olmak üzere 6 yangın ve 4 duman Sensör bağlanabilir.Önde bulunan gösterge panelinde hem görsel ve hemde akustik alarm mevcuttur.

Sistem 135 derecelik ısıya ayarlı olup yangın olması halinde devreye girme süresi 15 saniyedir

yanmalara karşı dayanıklı malzemeler kullanılan ürünümüz IP65 sertifikalıdır.

Gösterge paneli üzerinden sürücüye herhangi bir olumsuzluk karşısında panelde yangın çıkış noktasını göstermektedir ve aynı zamanda merkez ile iletişim sağlamaktadır.

Yangın olması halinde panelde yangının oluşum adresini örneğin (Marş dinamo) yazar ve panel kırmızı yanıp söner

yeşil panel ( sistem çalışıyor) sarı panel ( olumsuz bağlantı) aynı zamanda panelin ışık şiddeti otomatik  ayarlanabilir.

Ürün Fonksiyon test ve bakımı  6 ayda bir yapılması tavsiye edilir ve bakımı yapacak elemanların eğitimine firmamızın vereceği seminerlere katılmaları bir avantajdır.

sistem EC-10 olan ve TSE sertifikalıdır. ürün ISO9000 standartlarına göre üretilmektedir.